میوه در خیابان های ایران

اولویت دوم طراحی فضای سبز، درختان روایی و سایر درختان (۳۵ درصد)

اولویت دوم طراحی فضای سبز، درختان روایی و سایر درختان (۳۵ درصد)  ، همان‏طور که گفتیم سزاوار است فرهنگ کاشت درختان میوه بجای درختان بی‏ثمر و کاشت گیاهان مزروعی بجای چمن در کشور گسترش یابد و باز همانطور که گفتیم هر نوع درختان میوه و گیاهان مزورعی در فضاهای سبز می توان کاشت.

طبیعی است اولویت ها در هر شهر و هر منطقه و هر قسمت فضای سبز با توجه به آب و هوا و فرهنگ و خاک و نیازها می تواند متفاوت باشد ولی با تحقیقات و بررسی مزایای و ویژگی های درختان پیشنهاد کردیم که بهترین و زیباترین و مناسب ترین درختان از جهات مختلف درختان قرآنی هستند که نخل و انگور و زیتون و انار و انجیر و سدر هستند که در همه نقاط کشورمان به خوبی رشد می کنند و بومی چند هزار ساله هستند.

اولویت دوم ما درختانی هستند که در هر شهر در باغات آن از دیرباز پرورش یافته است و بومی آن شهر است که بیشتر این درختان میوه در روایات ذکر شده است.

۵-۱- اولویت دوم طراحی فضای سبز، درختان روایی و سایر درختان (۳۵ درصد)

اولویت دوم انواع درختان میوه که بیشتر آن‏ها در روایات آمده است و معمولا یک یا دو درخت از آن‏ها در کشورمان مشهور است درختانی مانند: سیب، به، گلابی، گردو، بادام، عناب، مرکبات (پرتقال، لیمو، نارنگی، نارنج، ترنج، بالنگ و…) آلو، سنجد، موز، توت و… بسیاری از شهرهای ایران در کاشت این میوه‌ها مشهوند.

به سبب فراوانی این درختان و رعایت اختصار در این‌جا فقط به ذکر چند نمونه از درخانی که در روایات ذکر شده اکتفا می‏کنیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شصت هشت + = هفتاد هشت

دکمه بازگشت به بالا